Liselotte Isacsson var senast marknadschef för småföretag på Microsoft. Under de senaste åren har hon jobbat i flera olika marknadschefsroller och mot olika målgrupper och marknadssegment.

Hon har också varit ansvarig för Microsofts årliga teknikdagar, Techdays, i Örebro, som hon startade upp och drev under tre års tid.

– Jag tycker att det ska bli jättespännande att gå in i ett så väletablerat företag som Antoma. Det ska verkligen bli kul att få bli en del av bolaget och att förstärka deras erbjudande med den kompetens och erfarenhet jag har, säger Liselotte Isacsson.

Konsultbolaget Antoma levererar konsulttjänster inom marknadsföring, partnerutveckling och affärsplanering till företag i huvudsak inom it-branschen. Där kommer Liselotte Isacsson att jobba i olika typer av projekt, men framförallt inom marknadsföring och kommunikation.

Liselotte Isacsson har under åren på Microsoft bland annat drivit och ansvarat för globala säkerhetsinitiativ lokalt i Sverige och drivit flera lanseringar, produktetableringar, event och sociala medier på den svenska marknaden.